Witam serdecznie

sobota, 20 kwietnia 2013

Talizmany i amulety

TALIZMANY - powstają po to by wpływać na świat astralny i wykorzystując magiczne właściwości wzywać na pomoc jego mieszkańców. Nazwa talizman pochodzi z greckiego – taleo, co oznacza przedmiot poświęcony. Talizmany wykorzystywane są w bardzo szerokim zakresie, najprawdopodobniej mogą one wpływać na każdą płaszczyznę życia m.in. na zdrowie, miłość, zdobywanie bogactwa i szczęścia.
Magia talizmanu działa tylko wówczas, gdy działania jego właściciela są podparte szczerymi chęciami, wiarą i uczciwym postępowaniem. Ważnym typem talizmanu jest skrypt, czyli rozpisany ciąg znaków czy symboli, które obrazują imię osoby zwracającej się o pomoc lub krótką sentencję - czar mający oddziaływać na ściśle określony problem.
Amuletami i talizmanami mogą być również SŁOWA - bowiem jak wiadomo za słowem idzie energia, a ta niejednokrotnie zmienia przebieg wydarzeń. Ta forma talizmanu nazywa się BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. Celem jego jest przede wszystkim walka z "czarną magią" i ochrona przed jej skutkami oraz przywołanie i materializacja pragnień. Są one również formą podziękowania za spełnione marzenia oraz zapewnieniem sobie na przyszłość szczęścia i sukcesu. Największą tego typu grupą są błogosławieństwa celtyckie - inskrypcje stosowane po dziś dzień w niektórych rejonach Szkocji, Walii i Irlandii. Nawiązują one do dawnych wierzeń pogańskich, choć w niektórych z nich odnaleźć możemy ślady chrześcijańskiej modlitwy. (żródło Kosmica.pl)

5 komentarzy:

 1. PIĘKNY......MAM WIELKA zagwozdkę..ale jakoś to rozwiążę....jestem coraz bliżej:)
  Serdeczności zostawiam....

  OdpowiedzUsuń
 2. Poza tym,że rozumiem pierwsze i ostatnie słowo to o co chodzi? ;)))

  Pozdrawiam anonimka zagwożdżonego;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O WYBÓR...NA BIEŻĄCO:) znana Ci już anonimek *G

  masz już we mnie stała fankę Twego Talentu, obserwatorkę rozwoju opcji jakimi realizujesz projekty, marzycielkę o "Oooooo i jeszcze więcej" no i....wielkimi krokami zbliża się...> realną Klientkę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Amulety i talizmany dają swoją moc jeśli w tę moc wierzymy. Mój synek jeszcze go nie nosi ale już w tę moc wierzy. Dziękuję Kropelko, ten chalcedon jest na prawdę przepiękny. Dziś bądź jutro przystoi szyjkę mojego skarba:)

  Pozdrawiam

  aaancia

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda,ale naturalne kamienie prócz tego wysyłają swoje wibracje,sama zobaczysz efekty:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń