Witam serdecznie

sobota, 7 marca 2015

Malachit

Bardzo stare moje srebrne kolczyki, które leżały od dawien dawna z zepsutym biglem doczekały renowacji, postanowiłam im jednak dodać trochę szyku dodając malachit.
Miałam też srebrną bazę, w tym samym kształcie i tak powstał romantyczny komplecik, który aktualnie noszę.Malachit uważa się za magiczny. Oczyszcza oraz otwiera wszystkie czakry, przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na ogromną miłość.
Daje odwagę do podejmowania zmian w życiu, podtrzymuje rozwój duchowy, ale także przyciąga innych ludzi, na przykład klientów. Z tego powodu przypisuje się go osobom o ciężkim charakterze.
Malachit pomaga w leczeniu artretyzmu, astmy, chorób płuc, reumatyzmu, pomaga wyleczyć zatrucie. Koi nerwy, normalizuje pracę serca, działa nasennie. Poprawia pamięć, leczy sklerozę oraz Parkinsona, ułatwia koncentrację. Poprawia też krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową.
W starożytnym Rzymie pito wodę z malachitowych pucharów dla wzmocnienia siły i poprawy trawienia.

Talizman z malachitu
W Egipcie odstraszał demony i złe duchy, zwłaszcza te czyhające na spokojny sen dzieci. Zieleń malachitu uspokaja umysł i rytm serca, obdarza równowagą. Wiąże się ze światem natury i bóstwami przyrody. Minerał ten, ze względu na obecność miedzi, posiada silne właściwości bakteriobójcze. Eliksir przygotowany z niego przeciwdziała ponoć zatruciu toksycznemu. Noszenie przy sobie talizmanu wykonanego z malachitu może normalizować przepływ energii i zbierać na siebie te chorobotwórcze, a także łagodzić infekcje, zaburzenia błędnika, wzroku i zaburzenia trawienne. Jest też ponoć dobry na bóle reumatyczne.

źrodło:http://www.chicochica.pl.


.
Noszenie malachitu dobrze działa na oczy i wpływa na pracę serca. Można go użyć przy kolkach, zatruciach, nadczynności gruczołów i wzdęciach. Usuwa ból zębów, leczy reumatyzm i nerwice. Łagodzi stany zapalne gardła i arteriosklerozę. Leczenie polega na nakładaniu malachitu na wszelkie bolesne miejsca ciała.
W sferach psychicznych wyzwala tłumione emocje, ułatwia koncentrację i wzmaga przyjazne uczucia do otoczenia. Malachit związany jest z przyrodą i stwarza mozliwość korzystania z jej urody(.źródło http://cukierkowo-oraz-inne-krainy-wierzyc-nie-wierzyc.blog.onet.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz